МИЦКОВСКИ СЕ ПОКАЖУВА КАКО ПОГОЛЕМА БУДАЛА ОД ГРУЕВСКИ: СЕ ЗАКАНУВА СО НОВ 27-МИ АПРИЛ?!?!

Народот е на ивица на трпение и ако продолжи вака отсутно да се однесува Зоран Заев и владата на СДСМ јас се плашам дека работите ќе се радикализираат уште повеќе, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски од протестот на кој се бара правда за уставобранителите.

– Пораката која сакам да ја испратам од овој протест е да не си играат со трпението на народот затоа што тоа трпение има свој крај, порача Мицкоски.

Каква епска будалетинка. Ај што прави протести за убијците од 27-ми април што е невиден скандал за еден политичар што претендира еден ден да биде премиер, туку и се заканува со нов 27-ми април?!?! Дефинитивно поголема будала е од Груевски, тоа е сигурно!

Link with us
Game bài đổi thưởng