МИЛЕНКО ГИ СПРЕМА ВМРОВЦИТЕ ЗА ГОЛЕМ ПОРАЗ: Не е крив Мицковски, такви карти му се паднаа во рацете

На Миленко му се падна тешката задача да почне да ги спрема вмровците за тешкиот пораз кој ги чека за две недели.

Па со фудбалски термини Миленко објаснува дека ВМРО ДПМНЕ во моментов е клуб кој се бори за опстанок против испаѓање во втора лига нема спонзори нема играчи судиите се против него и затоа не треба да се очекува шампионска титула туку скромин резултати и опстанок но резултати на дното на табелата.

За тоа не бил крив Мицковски туку Груевски му оставил таков клуб со празна каса со долгови со лошо играчи со празни трибини тревата исушена итн итн итн…

Ако најбогатата партија во Европа не може да се врати на власт после само 4 години опозиција, со поддршка на милионери како Камчев и компанија, како ли му беше на Заев во 2015-та со режим на власт и со партија во опозиција над 10 години плус прислушкување плус ВМРО МВРО плус сваровски судство плус моќна режимска пропаганда Грујовизија од 20 милиони евра годишно за портали весници телевизии каде режимот и нејзините куртони не идеа на дебати, се затвораа телевизии итн итн…

Нека плачат вмровците, тек има да плачат…

game sunwin

game bài sunwin tải sunwin apk tải sunwin apk

sunwin

sunwin

tải sunwin apk game bài sunwin tải sunwin apk