МИЛЕВСКИ ДЕМАНТИРА ДЕКА ЌЕ ЈА НАПУШТИ КОАЛИЦИЈАТА СО СДСМ: Продолжуваме одлучно за Македонија и реализирање на проектите до крајот на мандатот

Лидерот на ЛДП и министер за локална самоуправа за бурните случувања по оставката на прежиерот заев и вчерашното пофалување на Мицкоски, Таравари, Апасиев и Гаши дека направиле ново парлантарно мнозинство, на прашање од медиумите ќе остане ли во сегашната владеачка коалиција или ќе се приклучи на онаа што ја токми Мицкоски вечерва се огласи на својот фејсбук, пренесувајќи порака од прославата на градоначалничката функција на Курто Дудуш.

Милевски напиша: Продолжуваме.Одлучно за Македонија. Уште посилно да ја реализираме нашата либерална програма и проектите до крајот на мандатот.

Со ова тој најавува дека останува во досегашното мнозинство и верува дека до крајот на мандатот ќе ги реализираат и партиската програма и проектите.

sun win

sunwin

sunwin

sunwin apk game sunwin sunwin web

sunwin club sunwin.apk mới nhất sunwin apk