МИЛЕВСКИ: Денес на ЈП “Комуналец” од Битола им доделивме 1️⃣2️⃣ милиони денари за набавка на возила за чистење на отпад од битолските улици, особено од Широк сокак, Градскиот парк и Шеталиштето

♻️ Со набавката на оваа опрема помагаме во модернизацијата на претпријатието и употреба на современи средства за работа, добиваме почист град и намалување на загадувањето бидејќи возилата нема да ја загадуваат животната средина.

Link with us
  • sunwin tại sunwin casino tại sunwin về iphone
  • nổ hũ sunwin sun win
  • go88 thiên đường đổi thưởng go88 live go88
Game bài đổi thưởng