Морачанин: Ана Петровска имаше намера да го дискредитира ДОМ како партија и не ѝ успеа

Маја Морачанин, претседателка на партијата ДОМ, во денешното издание на „Утрински брифинг“ истакна дека во вториот круг нема да ги повикуваат граѓаните да гласаат за било кого, но потенцираше дека и понатаму ќе бидат дел од владината коалиција.

– Ние јасно кажавме уште пред почетокот на изборите рековме дека ние не располагаме со гласовите на граѓаните. Гласовите се нивни. Не е наше да повикуваме да гласаат за кого било. Ова нема да ја разниша владината коалиција. Ние јасно кажавме дека остануваме дел од владината коалиција. Ние со нашите тројца пратеници со ЛДП не се дел од никакво преструктуирање на парламентарното мнозинство и тоа се шпекулации. Јасно ја слушнавме и пораката и критиките од граѓаните. Тоа покажува дека сме биле во право кога рековме дека мора да направиме промени оти тоа го бараат граѓаните.

sunwin apk sunwin tài xỉu tải sunwin apk

sun win

sun win

sunwin.apk mới nhất tải sunwin game bài sunwin

sunwin club