МВР Е НОЌНА МОРА ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ – Експресна реакција на полицијата: Приведени двајца разбојници веднаш откако одзеле пари во Скопје

Полициски службеници од ЕВР ОКР Центар денеска (27.12.2020) околу 16 часот ги приведоа А.Ј. (31) и П.С., кои во 15:40 часот со закана одзеле пари од вработен во филијала на финансиско друштво.

Веднаш по добиената пријава од Д.Б., вработен во филијалата на бул. ВМРО во Скопје, преземени се соодветни мерки и активности и разбојниците се веднаш приведени во близина на Камениот мост.

Link with us
Game bài đổi thưởng