МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ТОДОР ПЕТРОВ ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ПРОТЕСТИТЕ ЗА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ

За овој факт говори и кривичната пријава која ја доби еден од организаторите на протестот на 25 април Тодор Петров за наводно загрозување на здравјето на граѓаните.

-СВР Скопје денеска (27.04.2021) до надлежното обвинителство поднесе кривична пријава по чл. 206 од КЗ против Т.П. (61) од Гевгелија, бидејки на 25.04.2021 организирал протест пред објектите на Влада и Собрание на РСМ и не се почитувани мерките за заштита на населението од заразни болести.

Link with us
Game bài đổi thưởng