МВР: Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

На 11.05.2022 во 22.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода М.Н.(30) од Скопје.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и поголема количина семки од марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

sun win

tải sunwin tải sunwin game bài sunwin

game sunwin sunwin tài xỉu sunwin club

sunwin web game sunwin sunwin club

sunwin web sunwin club sunwin web