МВР ПРОДОЛЖУВА ДА ПРАВИ МАСАКАР ЗА ОНИЕ КОИ НЕ ГО ПОЧИТУВААТ ЗАКОНОТ: 386 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден!

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 386 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 33, 41 санкција за технички неисправни и нерегистрирани возила, за управување под дејство на алкохол 7 санкции, 72 мерки за непрописно паркирани возила и 70 санкции за неносење заштитна маска.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

sunwin

sunwin

sunwin tài xỉu sunwin club sunwin web

sun win

game sunwin tải sunwin apk sunwin