МВР РАСТУРИ ДОМАШНА ЗАБАВА ВО ЦЕНТАР И УАПСИ 14 ЛИЦА

Денеска (06.06.2021) во 03.49 часот, по претходна пријава и врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Центар и Бит Пазар извршиле контрола во домот во кој престојува В.М.(24) од Скопје.

При контролата, освен В.Г., биле затекнати уште 13 лица (три полнолетни и 10 малолетници на возраст од 16 и 17 години) и било констатирано дека не се почитуваат мерките за заштита и спречување на ширењето на Ковид 19.

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена пријава по член 206 од кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија

Link with us
  • tải game rikvip về điện thoại game rikvip rik vip
  • sunwin web sun win cổng sunwin
  • tải go88 tao go88 game tri tue sieu pham
Game bài đổi thưởng