МВР: Вчеравечер, тројца прилепчани биле уапсени во Битола поради недозволена трговија на дрога и оружјe

„На 08.05.2022 во 22.15 часот од страна на полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при Одделението за криминалистичка полиција од СВР Битола на ул.„Довлефџик“ во Битола биле лишени од слобода С.Д.(48), С.М.(24) и С.А.(44), сите од Прилеп.

При преглед извршен кај нив, кај С.Д. биле пронајдени и одземени две пакувања хероин, амфетамини, како и поголем износ на пари.

Тие биле приведени во полициска станица и во координација со Јавен обвинител, по целосно документирање на случајот, ќе следува соодветна кривична пријава“, велат од МВР.

tải sunwin apk

tải sunwin

tải sunwin

sunwin club sunwin web sunwin web

sunwin apk sunwin sunwin club