НА МИЦКОВСКИ И ХОРХЕ УШТЕ НЕ ИМ ТЕКНУВА: Црвенковски се појави во јавност, прими вакцина како пример за сите да се вакцинираат!

По подолго време самоизолација од јавноста фотографија од поранешниот председател Бранко Црвенковски денеска се појави на социјалните мрежи.

Од фотографијата е јасно дека Црвенковски бил да прими вакцина за имунизација од ковод 19 а во коментарите со фотографијата се наведува дека екс председателот Црвенковски вакцината ја примил во арената Борис Трајковски.

Во Скопската арена денеска се вакцинираше и министерката за одбрана Радмила Шекеринска и моментот на вакцинирањето го сподели на фејсбук со апел до граганите да се вакцинираат и да се заштитат себеси и другите од нејзината околина .

Инаку на првенците на десницата уште не им текнува да се вакцинираат пред камерите за да ги повикаат своите фанови да се вакцинираат, значи за корисно никаде ги нема, за штета да направат како да се мутирани, секаде ги има…

Link with us
Game bài đổi thưởng