НЕЛИ ВИ Е МАЛЦЕ ЧУДНО ШТО ВМРОВСКИТЕ КУРТОНИ, ТРУБАДУРИ И ЕКСПЕРТУТКИ МОЛЧАТ ЗА ПЛАЦОВИТЕ НА ГРУЈО НА ВОДНО?! А ВРЕКААТ ЗА МАГАРИЊА И МУЛИЊА?! ТОА Е ЗАТОА ШТО СРКАА И ТИЕ ОД ТАА ПАРТИСКА КАСА И ТОА ДЕБЕЛО И МРСНО!

Од касата на ВМРО ДПМНЕ не крадеше само Грујо за плацови од 11 000 квадрати најскапо земјиште на Водно каде само олигарси и хирурзи и фудбалски легенди можат да си направат куќа.

Од таа каса сркаа многу кучиња медиски, политички, судски, аналитичарски… Многу дебели мрсни кучиња со години локаа од таа мрсна чорба, затоа сега молчат како пи..ки под кошула…

Да беа чисти ќе се побунеа како тоа лидерот се дрзнал да нрка во партиската каса за свои лични потреби, тие пари би требало да се за доброто на партијата и за кампањи и за митинзи а не за замоци на Водно…

Ама многу режимски слуги од таа каса се снабдија со станови, коли, прошетаа по светот не еднаш туку три пати, се изнауживаа живот луксузен со нашите украдени пари…

Најсмешен вчера ми беше волот Горан Момировски кој го убедуваше Зоран Иванов дека бил храбар новинар со тоа што во 2012-та во бифето на Канал 5 побарал смена на власта, хахаааа….

За потоа и ден денеска да го брани режимот и да и служи на мафијата низ сите погибија, злодела, потреси, скандали итн, да ги брани сите тие срања наместо да биде на вистинската правата страна на историјата…

Затоа сега молчат, ќутат, не смеат да зуцнат да писнат затоа што сепак иако е тоа неверојатно, и тие имаат сепак малку срам и образ, колку и тоа да звучи парадоксално за овие калаштури камењарки мафијашки…

sunwin

tải sunwin

sunwin club game sunwin tải sunwin apk

sunwin

sunwin