НЕМА ПОИЗГУБЕН ЧОВЕК ВО МАК ПОЛИТИКАТА ОД ОВЕГА, НЕ ЗНАЕ КАЈ ТЕРА, КАКО МУВА БЕЗ ГЛАВА Е – Реџепи се прашува зошто влегле во Владата: Алтернатива ќе заврши како ДПА

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи – Зејди вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 упати сериозни критики кон неговата партија и кон Владата.

Критики беа упатени и кон лидерот на партијата Африм Гаши, но и генерално кон работата на Владата.

-Не сме задоволни од работата на Владата. Не сум задоволен од тоа што ветивме пред да влеземе во оваа коалиција. Ветивме напредок на преговорите со ЕУ – ништо, ветивме конкретни проекти за граѓаните – нема ништо од тоа. Не сум задоволен, вели Реџепи.

Тој посочи дека се прашува зошто влегле во Владата и дека ако вака продолжат ќе завршат како ДПА и ПДП.

-На овој начин нашата партија Алтернатива ќе заврши исто како ДПА и ПДП. Треба да има одговорност. Ако продолжи вака Алтернатива, подобро да ја напушти владината коалиција. Понатаму, тоа што беше договорено со коалицискиот партнер СДСМ, не е исполнето. Многу кадровски решенија не се реализирани, а беа ветени, додаде Реџепи.

sunwin.apk mới nhất sunwin.apk mới nhất game sunwin

game bài sunwin sunwin tải sunwin apk

sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk sunwin

game sunwin tải sunwin apk sunwin tài xỉu

sunwin