Ненадејно почина првата сопруга на Вучиќ, имаат две деца заедно

Во Белград денеска ненајдено на 56-годишна возраст почина Ксенија Вучиќ, првата сопруга на претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Веста на својот Интаграм профил ја објави Вучиќ.

-Вечерва во Белград, ненадејно, на 56-годишна возраст почина Ксенија Вучиќ, мајката на нашите две деца Данило и Милица и мојата прва сопруга. Последователно ќе ги информираме семејството и пријателите за местото и датумот на погребот, напиша Вучиќ.

tải sunwin

tải sunwin

sun win

sun win

sunwin tài xỉu