НЕВЕРОЈАТНО: ВО РОК ОД 4 ЧАСА, МВР СИНОЌА ФАТИ РЕЧИСИ 100 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ!!!

92 возачи возеле под дејство на алкохол

Синоќа (25/26.06.2021) од 22.00 часот до 02.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол, при што санкционирани се 92 возачи.

Тие се веднаш исклучени од сообраќај и изречени им се соодветни санкции. Најголем број на возачи кои управувале возило под дејство на алкохол имало во Скопје-19, СВР Битола-15, СВР Штип-15… Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Link with us
Game bài đổi thưởng