НИЕ СМЕ УНИКАТ ВО СВЕТОТ – „Само кај нас опозиција блокира Собрание во време на криза“

Сликата со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со транспарентите околу собраниската говорница е вистинската слика за единствената опозиција во светот која блокира Собрание во светска економска и енергетска криза, порача пратеникот на СДСМ и координатор на пратеничката група Јован Митрески во обраќање на денешната собраниска седница.

Митрески истакна дека блокадите на важни закони не се национален спас, како што, според него, лаже ВМРО-ДПМНЕ.

-Не може ВМРО-ДПМНЕ да е за спас на земјоделството, кога три месеци го блокира Законот за земјоделство и рурален развој, не може да е за спас на енергетиката а осум месеци го блокира Законот за фотоволтаици. Две години го блокирате законското решение за локални патишта и инфраструктура. Е ова е тоа што вие го нудите како наводен национален спас – посочи Митрески.

sunwin club sunwin sunwin.apk mới nhất

sunwin

sunwin apk sunwin club sunwin tài xỉu

sunwin tài xỉu

sun win