Николовски: Денеска е последниот ден од „Викенд без ДДВ“, да ја поддржиме домашната економија, да купуваме домашни, македонски производи

Почитувани граѓани, да ја поддржиме домашната економија, да купуваме домашни, македонски производи, истакна Љупчо Николовски, вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и човечки ресурси.

„Денеска е последниот ден од „Викенд без ДДВ“, искористете го за купување македонски производи или услуги, како и за компјутерска опрема.
Со скенирање на сметките преку апликацијата МојДДВ (во рок од 3 дена од издавањето на фискалната сметка), ќе ви биде вратен целосниот износ на пресметаниот ДДВ од македонски производи и услуги и од компјутерска опрема“, посочи Николовски.

sunwin web game bài sunwin sunwin tài xỉu

tải sunwin

tải sunwin sunwin apk game bài sunwin

sun win

tải sunwin apk sunwin club sunwin web