НОВ УСПЕХ НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, БЛАГОДАРНОСТ ДО АВСТРИЈА: НОВИ 10 000 ВАКЦИНИ ФАЈЗЕР ПРИСТИГНАА ВО ЗЕМЈАВА!

Денеска пристигнаа нови 10.530 дози од вакцината на производителот ,,Фајзер” од кои 5850 се преку директни преговори со производителот, а 4680 дози кои ЕУ ги обезбедува како помош преку трилатерални договори во рамките на програмата „Тим Европа“ (Team Europe). Оваа програма за поддршка во снабдувањето вакцини за Западен Балкан ја координира Австрија. Количините на вакцини постојано се дополнуваат, апелирам сите граѓани да се пријават за вакцинција на www.vakcinacija.mk

Венко Филипче, фб пост

Link with us
Game bài đổi thưởng