Нови 1.500 метри водоводна мрежа во општина Ѓорче Петров!

Заедно со генералниот директор на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Душко Весковски извршивме увид на работните активности за изведба на новата водоводна мрежа на ул. „Алексо Демниевски“.

Со оваа водоводна линија на улицата заедно со краците (од крак 1 до крак 29), која е во должина од 1.500 метри со полиетиленски цевки и дијаметар од 90мм значително ќе се подобри водоснабдувањето за корисниците од овој дел.

Инвестицијата е во вредност од 6 милиони денари.

Продолжуваме #ПосветеноЗаЃорче
#НајдобротоЗаНашатаОпштина

Link with us
  • tải game tip club rikvip
  • rikvip truc tuyen tải game rikvip về máy rikvip
  • sun win sunwin nổ hũ
Game bài đổi thưởng