НУКЛЕАРКА НА ЗАЕВ НА СИТЕЛ: Уште неколку пратеници ќе се приклучат на владеачкото мнозинство!

Не може општините да ги делат граѓаните, да имате политики кои ќе не скараат со соседите и да се залагаат за барок, вели премиерот Зоран Заев како одговор на прашањето дали би се повлекол од власта, доколку опозициската ВМРО-ДПМНЕ освои најмногу гласови на изборите за градот Скопје.

Тој најави дека уште неколку пратеници ќе се приклучат на владејачкото мнозинство, но тоа ќе го објави после изборите.

-Пораката е кон граѓаните е да излезат во вториот круг и да ѝ дадат насока на државата, рече Заев во гостувањето на дневникот на ТВ Сител.

Во однос на тоа дали се потребни предвремени парламентарни избори, премиерот вели дека ова е неповторлива шанса 2,5 години да се искористат за економијата.

-Во моментот изборите не се потребни. Мораме да ги искористиме овие години до редовните избори за да се насочиме кон младите и работните места во државата, потенцира Заев и информира дека со предвидената „метла“ што беше најавено во претходниот изборен циклус, биле променети 450 луѓе.

sunwin apk sunwin apk sunwin club

tải sunwin

sunwin club sunwin tài xỉu sunwin club

game bài sunwin sunwin sunwin club

sunwin