ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА СО ТЕШКА БОЕВА МУНИЦИЈА: Димитроска-Кочоска нема морален, политички ниту стручен кредибилитет да зборува за енергетика

Димитриоска – Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ на Мицкоски, кој го советуваше Груевски да ја укине евтината тарифа, нема морален, политички ниту стручен кредибилитет да зборува за енергетика. – порачуваат од СДСМ.

Токму кога Кочовска работеше и го советуваше Мицкоски во ЕСМ, тогашно ЕЛЕМ направи рекордно скап увоз на струја од 200 евра за мегават час, 4 пати повеќе од денешните цени на пример.

СДСМ ја врати евтината тарифа која ВМРО-ДПМНЕ им ја одзема на граѓаните и ги врати парите назад, кај граѓаните.

Што се однесива до цената на струјата, ја носи независно тело и истата се определува само за домаќинставата, а не за индустријата.

Сосема спротивно од лагите на Кочовска во последните 2 години цената на електричната енергија на комерцијалните потрошувачи кои се здобиле со можност да одат на слободниот пазар е намалена за 30%.

Чист дилентализам е да се тврди дека одлуката влијае врз цената на производите.

Желбата да се вознемират граѓаните, говори само за поривот со кој ВМРО-ДПМНЕ е научен да се однесува кон ствојот народ.

Впрочем, Кочовска е истатата послушничка на Мицкоски која во техничката Влада ги кочеше средствата од Светска банка среде пандемија, наменети за клиниките и болниците ширум земјава

Дали мирно спиеше по купот лаги и конструкции кои ги кажа Кочовска?

Очигледно од човек кој подржува грабеж преку рекордни суми за увоз, укинување на евтина тарифа за граѓаните – најверојатно и не може ништо друго и да се очекува освен да се обидува да манипулира и да шири лаги. – стои во најновото соопштение од СДСМ.

Link with us
Game bài đổi thưởng