ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ЌЕ ИМ ДАДЕ ПОДДРШКА НА БОРАЧИТЕ ОД КЛУБ ВАРДАР КОИ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО БУГАРИЈА

??‍♀️Средба со младите спортисти од борачкиот клуб Вардар, кој се наши млади спортски таленти дел од репрезентацијата во борење и ја претставуваат нашата држава на Европското првенство, кое се одржува во Бугарија од 14 до 20 јуни во машка и женска конкуренција.

➡Разговаравме за нивните потреби и како општина ќе дадеме поддршка да имаат добри услови за достојно да ја претстават Македонија на ова натпреварување.

?Им посакувам успех во натпреварите на Марија Спирковска, Кристијан Славески и Марија Велковска како и на селекторот Игор Неделковски.

Link with us
  • tại game go88 trí tuệ siêu phàm go88 otp go88
  • play rikvip cổng game rik tải rikvip
  • rik vip tổng đài rikvip rikvip đế chế tỷ đô
Game bài đổi thưởng