ОВА Е ВЕСТ НА ДЕНОТ ВО СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ – На Финец му замрзнал пенисот на трката на 30 километри во Пекинг

Вистинска драма доживеа финскиот нордиски скијач Реми Линдхолм на последниот ден од Зимските олимписки игри во Пекинг, му замрзна пенисот. Линдхолм настапи на трката на 30 километри која поради ниските температури беше скратена за 20 километри и беше одложена за еден час.

-Можете да замислите кој дел од телото ми замрзна. Тоа беше најлошо искуство во мојот живот. Само сакав да дојдам до целта и да преживеам – изјави Линдхолм.

Финецот трката која се одржа во лоши временски услови, заштитата на скијачите беше мала поради тенките костуми и долните слоеви што ги носеа тркачите, ја заврши на 28 место со четири минути послабо време одпобедникот Александар Бољшунов. Но, Линдхолм за време на трката воопшто не размислуваше за пласманот туку за своето здравје.

sun win

tải sunwin

tải sunwin

sun win

tải sunwin sunwin.apk mới nhất game sunwin