ОВАА ЖЕНА ЗА НАС Е ВТОРИОТ ТИТО: Заев на Твитер и честиташе на Меркел за 15-годишнината како канцелар на Германија

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

Премиерот Зоран Заев вечерва на Твитер и упати честитка на Ангела Меркел по повод одбележувањето 15 години како канцелар на СР Германија.

-Честитки за нашата пријателка, д-р. Ангела Меркел која денес одбележува 15 години како канцелар на СР Германија. Таа ја испишува современата германска историја. Канцеларката e наша блиска пријателка и нѐ мотивира да продолжиме уште похрабро напред, напиша на Твитер премиерот Заев.

Link with us
Game bài đổi thưởng