ПЕНДАРОВСКИ ВО МИНХЕН СЕ СРЕТНА СО ШЕФОВИТЕ НА ГЕРМАНСКАТА И ФРАНЦУСКАТА ТАЈНА СЛУЖБА

Средби на претседателот Пендаровски со Бернар Емие, директор на ДГСЕ и Бруно Кал, директор на БНД

Претседателот Стево Пендаровски, на маргините на Минхенската безбедносна конференција оствари средби со Бернар Емие, директор на француската генерална дирекција за надворешна безбедност, ДГСЕ, и со Бруно Кал, директор на германската разузнавачка агенција БНД.

Соговорниците, за време на средбите, разменија мислења и информации за актуелните политичко-безбедносни состојби и предизвици поврзани со настаните во поширокиот регион.

На средбите претседателот Пендаровски оцени дека комуникацијата и соработката помеѓу безбедносните агенции се важни, особено меѓу членките на НАТО Алијансата, во рамки на која се водат разговори и консултации за справување со заедничките безбедносни предизвици.

sunwin

tải sunwin sunwin sunwin.apk mới nhất

sunwin

sun win

sunwin tải sunwin sunwin