ПЕРВЕРЗНА И СРАМНА ПОЛИТИКА НА САД ВО БЛИСКИОТ ИСТОК: Откако му дозволија на Израел да ја срамни пола Газа со земја, и да убијат стотици цивили и деца, САД сега ветија дека ќе дадат 75 милиони долари за помош на ГАЗА?!

За време на денешната посета на Израел и Палестина, министерот за надворешни работи на САД, Антони Блинкен кој и самиот е евреин меѓу другото, вети помош за Газа од 75 милиони долари за да се санираат штетите од жестоките бомбардирања на Изеаел.

Но со пари можат ли да се купат животите над 200 убиени цивили меѓу кои и над 50 деца?!?! Убиени со дозвола и дипломатска и медиска заштита на САД?!

Ова е една од најсрамните меѓународни потези на САД во нејзината историја.

Link with us
Game bài đổi thưởng