Петков тврди: Нема да потпишеме ништо конкретно во Македонија, уште преговараме

Кирил Петков денеска во Софија пред пратениците ги отфрли тврдењата дека на 22 мај во Македонија двете влади ќе стават потпис на конкретен документ. Петков вели дека дури и доаѓањето на бугарската делегација не е финализирано.

-Средбата се уште не е финализирана, но едно е сигурно, ние само го продолжуваме конструктивниот дијалог, но нема да биде потпишано ништо конкретно – рече тој.

sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk sunwin

sunwin

sun win

sun win

sunwin club sunwin club game bài sunwin