ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ СИ ГО ОДРЖА ЗБОРОТ – ПОЧНА РАБОТАТА НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА: Реконструкцијата ќе чини 120 милиони денари

Универзална сала почнува да го добива своето ново лице, сподели градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил.

Реконструкција на Универзалната сала на постојното место, со зачувување на истиот габарит и автентичниот изглед – ова е планот за реновирањето на салата, за што се издвоени 120 милиони денари од централниот буџет.

Изведбениот проект за реконструкција е изработен од проектантското биро „Мегарон инженеринг“, а ќе му биде даден на Градот како донација.

Архитектот Бујар Муча на денешната презентација објасни дека проектот го поделиле на две фази – едната фаза е изработка на фасадата и на куполата, а во втората фаза ќе предложат решение за функционалноста на објектот, односно реконструкцијата и реорганизацијата на внатрешниот простор.

game bài sunwin sunwin.apk mới nhất sunwin club

sunwin

sun win

tải sunwin

tải sunwin apk sunwin tài xỉu sunwin web