ПО ПАТОТ НА КАЊЕ ВЕСТ И ТАА СТАНА МИЛИЈАРДЕРКА: ЏЕСИКА АЛБА СЕ ОТКАЖА ОД ГЛУМАТА, ЈА ИСКОРИСТИ СЛАВАТА И ЈА ПРОМОВИРАШЕ СВОЈАТА КОМПАНИЈА ЗА ПРЕПАРАТИ ЗА НЕГА И ВИТАМИНИ

Кање Вест наместо рап песни веќе 10 години се бави со бизнис, продава патики од својот бренд ЈИЗИ и компанијата му вреди над 5 милијарди долари.

Така и убавата актерка Џесика Алба се откажа од глума, раѓа деца и продава препарати за нега и витамини и денеска на берза продаде акции од својата компанија со што стана милијардерка.

Целата сторија на Њујорк Пост.

Link with us
Game bài đổi thưởng