По вечерата со Ердоган, по црната листа од Бајден, Заев денеска ќе вечера со Макрон, ВМРОВЦИТЕ не знаат што ги снашло…

Премиерот Зоран Заев денеска во Париз ќе оствари работна средба со претседателот на Франција Емануел Макрон.

Дел од владината делегација се вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Во рамки на посетата, со која се одбележуваат 28 години од воспоставувањето дипломатски односи меѓу двете земји, ќе се оствари и работна вечера со претседателот на Франција, Макрон.

sunwin bị công an bắt tải sunwin

https://comicvine.gamespot.com/profile/taigo88is/

https://zoimas.com//profile/go88gg/about