Победничкиот атлетски тим на Комерцијална банка пред нов предизвик – учество во Business run 2020 (штафетната трка 4 х 2.000 метри)

Трката, која минатата есен беше одложена поради Covid-кризата, сега ќе се одржи на 29 мај 2021 година (сабота) со почеток во 11 часот, на кејот на реката Вардар во близина на стадионот.

Нашите маратонци Миомир Алексовски, Маријан Шамоски, Бобан Нефовски и Снежана Димовска во сабота ќе бидат силно бодрени од своите колеги покрај патеката затоа што тие го заслужуваат тоа. #КБтим

Link with us
Game bài đổi thưởng