Полициски службеници спасија 64 годишен маж од водите на Вардар, бил со психички проблеми се обидел да се самоубие

На 05.02.2022 во 12.45 часот по добиена пријава во СВР Скопје дека на вливот на реката Лепенец во реката Вардар има машко лице во водата, веднаш се преземени мерки и активности и лицето е извадено (спасено) од водата од страна на полициски службеници од ПСОН Карпош.

Подоцна е утврдено дека станува збор за 64-годишен маж од Скопје, кој претходно самиот се фрлил во реката, а инаку е пациент на болницата во Бардовци. Од страна на Итната медицинска помош тој е пренесен во ГОБ „8-ми септември“.

sunwin

sunwin club sunwin web sunwin tài xỉu

sunwin web sunwin club sunwin

sunwin apk sunwin club tải sunwin

game bài sunwin sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu