ПОЛИТИЧАРИТЕ И НОВИНАРИТЕ ШИРАТ МЕЃУЕТНИЧКА ОМРАЗА, СРЕДНОШКОЛЦИТЕ СИ ГИ КРШАТ ГЛАВИТЕ ВО АВТОБУСИТЕ – ВИДЕО: Групна тепачка во Кисела Вода

Штотуку се случи немил настан во скопската населба Кисела Вода. Имено во еден од автобусите на ЈСП дошло до физичка пресметка на поголема група на луѓе, се претпоставува дека се ученици.

Полициските екипи се веќе на терен.

Неколку лица се повредени во автобус на ЈСП со број 51, вечерва во Кисела Вода.

Автобусот во моментов стои, а има и многу полиција. Дел од присутните нападнале и новинарска екипа, пренесуваат медиумите.

Link with us
Game bài đổi thưởng