ПОЛИТИКАТА Е МНОГУ ПЕРВЕРЗНА – СЕ СРЕТНАА ЗАЕВ И ЈАНША, ПРИ ШТО ЗАЕВ МОРАШЕ ДА МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРУВА НА ЈАНША, ИАКО ТОЈ ИМА КАЖАНО ТОЛКУ МНОГУ НАВРЕДИ И НАПАДИ КОН НАШИОТ ПРЕМИЕР!

На маргините на Самитот на НАТО во Брисел премиерот Зоран Заев имаше средба со премиерот на Република Словенија, Јанез Јанша на која разговарале за евроинтеграцијата на Македонија.

-Му пренесов благодарност за континуираната поддршка од Словенија за процесот за евроинтеграцијата на нашата земја, која уште еднаш беше реафирмирана на последната сесија на процесот Брдо-Бриони. Изразивме обостран интерес да ги забрзаме подготовките и за првата меѓувладина седница на двете земји, која ќе поттикне развој на економските врски, како и подинамична соработка на деловните заедници од Северна Македонија и Словенија, соопшти Заев.

sun win web tải sunwin

https://my.archdaily.com/us/@rikvipru

go88 thiên đường đổi thưởng taixiu go88 tải go88