ПОМИРУВАЊЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ ЌЕ ИМА КОГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ СЕ ИЗВИНИ ЗА КЛАНИЦАТА А НЕ СО АМНЕСТИЈА НА УБИЈЦИТЕ!!!

Пишува: Саше Ивановски Политико

Замислете Америка да ги ослободеше организаторите на нападот од 9/11 во Њујорк во знак на помирување со арапскиот свет?!?!

Или да го ослободеше Тимоти Меквеј кој разнесе со динамит федерална влада во Оклахома, наместо да го осуди на смрт и да го спржи на електричен стол како што направи?!?!

Замислете наместо НИНРБЕРШКИ ПРОЦЕС алијансата да ги ослободеше СС командантите и првите соработници на Хитлер во знак за помирување со Германците?!?! Наместо како што се случи Германија да се извинува за холокаустот, да ги ослободевме командантите на Конц Логорите во знак на помирување на двете страни?!?!

Затоа, за 27-ми април ќе има помирување кога ВМРО ДПМНЕ ќе го осуди настанот и ќе се извини за настанот!!! А не со ослободување на убијци и бараби кои кршеа глави!!!

Ова треба да им биде јасно на сите во земјава! И на претседателот на државата и на лидерот на опозицијата и на сите оние кои сега пробуваат да ги релативизираат настаните на 27-ми април!

Link with us
  • go88 number tải go88 go88 info
  • rikvipclub rik vip tại rikvip
  • chơi rikvip trên máy tính rikvip tip club download rik vip
Game bài đổi thưởng