ПРЕКРАСНА ВЕСТ ЗА ВАКЦИНАТА СИНОВАК КОЈА ЈА ОЧЕКУВАМЕ ВО 500 000 ПРИМЕРОЦИ: ИНДОНЕЗИЈА СЕ СПАСИ ОД ПАНДЕМИЈАТА СО ОВАА ВАКЦИНА, ПОДАТОЦИТЕ ДОСЕГА ВЕЛАТ ДЕКА Е 98% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ И 96% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА!

Индонезија се бори жестоко со пандемијата, за тоа им помогнаа милионите кинески вакцини Синовак, поточно 16 милиони! Вкупно земјата доби над 50 милиони дози од други производители, но таа има голема популација, над 350 милиони народ! Се смета за најголема исламска земја во светот.

Податоците од индонезиските здравствени власти велат дека вакцината Синовак е 98% ефикасна против смрт од Корона и 96% ефикасна против хоспитализација од Ковид 19. Што значи телото лесно се бори со вирусот после две вакцини Ковид.

Еве го истражувањето од Индинезија, линк до Ројтерс.

Ние исто чекаме 500 000 вакцини од овој кинески бренд и овие податоци се охрабрувачки.

Link with us
Game bài đổi thưởng