Премиерите на Северна Македонија и Холандија, Заев и Руте на трибините во Амстердам ќе ги бодрат своите репрезентации

Премиерите Заев и Руте на трибините во Амстердам ќе ги бодрат своите репрезентации, дознава Centar.mk.

Премиерот Заев патува за Амстердам на покана на премиерот на Холандија Руте.

Вчера нашите репрезентативци го имаа својот тренинг на Јохан Кројф Арената.

Link with us
Game bài đổi thưởng