Премиерот Заев ги испрати фудбалските репрезентативци на ЕП

„Фудбалската федерација на Македонија и претседателот Муамед Сејдини упатуваат искрена благодарност до Владата на Република С. Македонија и Премиерот, Зоран Заев за убавите зборови на поддршка за македонската репрезентација пред заминувањето за Букурешт“, стои во објавата на ФБ страната на ФФМ.

Иако до последен миг беше неизвесно дали премиерот Зоран Заев ќе пристигне, сепак премиерот со дрес со број 10 на скопскиот аеродром ги испрати нашите репрезентативци посакувајќи им многу успех на континенталниот собир.

Link with us
Game bài đổi thưởng