Премиерот Заев и сопругата Зорица го слават празникот во кругот на семејството: Велигденските денови се можност да се свртиме кон себеси и кон нашите најблиски

-Велигденските денови се можност да се свртиме кон себеси и кон нашите најблиски, да создаваме добри дела и да покажеме солидарност, почитување и разбирање еден кон друг. Да празнуваме како одговорни граѓани, а Велигден, како празник на надежта, да донесе благосостојба, радост и сплотеност во нашите домови.

Нека е честит големиот христијански празник – Велигден!

Христос воскресна! Навистина воскресна!, напиша во честитката премиерот Зоран Заев.

Link with us
Game bài đổi thưởng