ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ВО ОФИЦИЈАЛНА ПОСЕТА НА ТИРАНА НА БАЛКАНСКИ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ НА ПРЕМИЕРИТЕ ОД РЕГИОНОТ

„Економскиот и инвестициски план на ЕУ за Западен Балкан го поддржува долгорочното економско закрепнување на регионот, истовремено поттикнувајќи регионална интеграција“, истакна премиерот
@Zoran_Zaev на Самитот на земјите од Западен Балкан во Тирана.

Link with us
Game bài đổi thưởng