ПРЕМИРОТ ЗАЕВ ОТКРИ ЗА ШТО ЗБОРУВАЛЕ СО ЕРДОГАН НА ВЕЧЕРАТА ВО ИСТАНБУЛ

@Zoran_Zaev @RTErdogan

Вложуваме во поинтензивна соработка за да отвориме повеќе врати за турските инвеститори и за посилни трговски врски меѓу Северна Македонија и Турција.

Премиерот Заев за време на средбата ја потенцираше исклучително добрата економска соработка.

Link with us
Game bài đổi thưởng