Приведен кумановец, затекнат при обид да изврши кражба

Приведен кумановец, затекнат при обид да изврши кражба

На 09.05.2022 година во 22.50 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.В.(35) од Куманово.

Тој бил затекнат во деловен објект на улица „Индустриска“ при обид да изврши кривично дело „кражба“.

Б.В. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Приведен криминалец за доиздржување на петгодишна казна затвор

Денеска (10.05.2022) во 05.45 часот, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода Б.Д.(42) од село Конопница, кривопаланечко. Тој бил осуден на 8 години затворска казна, а се барал со судска наредба за доиздржување на 5 години казна затвор.

Б.Д. е спроведен во Казнено-поправната установа Идризово за доиздржување на казната.

Приведен крадец од Куманово

На 09.05.2022 година во 21.45 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода И.В. (40) од Куманово.

Тој се сомничи дека претходниот ден извршил кражба во станбен објект на улицата „Народна револуција“.

И.В. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Пронајдена дрога во Кочани, приведено едно лице

На 09.05.2022 во 19.15 часот, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.С.(48) од Кочани. При преглед во возилото „опел астра“, со бугарски национални ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена ќеса со марихуана.
Тој бил приведен во полициска станица и за случајот бил известен Јавен обвинител, а по негово целосно документирање против С.С. ќе биде поднесена соодветна пријава.

tải sunwin

game sunwin tải sunwin game sunwin

sunwin sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk

sunwin tài xỉu sunwin.apk mới nhất sunwin web

sunwin