ПРОДОЛЖУВАТ ЛУДОРИИТЕ НА ВМРОВЦИТЕ – БЛИЗОК РОДНИНА НА МИЦКОВСКИ ПРЕГАЗИЛ ЖЕНА ВО СТРУМИЦА, ПОТОА ПРАВЕЛ НАПОРИ ДА ИЗБЕГНЕ ОДГОВОРНОСТ!

Извесен Јорданчо од Струмица, близок роднина на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, сопруг на сестрата на сопругата на Мицковски, по македонски баџанак, направил тешка сообраќајка синоќа во Струмица, прегазил жена и нанел тешки телесни повреди. Потоа дознаваме дека правел напори да се спаси од одговорност.

Среќа што го нема Наќе Чулев на чело на ВМРО ДПМНЕ инаку и од оваа лудорија ќе се спасел како што Мицковски проба да се спаси за своите лудории во кафаните и теретаните.