Рама: Нашите мисли се со украинскиот народ

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во објава на „Твитер“ го осуди руското движење кон Украина и порача дека Албанија стои покрај украинскиот народ.

Рама нагласува дека Албанија се приклучува кон НАТО и сојузниците на Европската Унија во остро осудување на руската агресија.

„Нашите мисли се со украинскиот народ“, рече Рама.

sunwin

sunwin apk sunwin web sunwin web

sun win

sunwin

game sunwin sunwin web sunwin apk