РАСИПАН ЛИЦЕМЕР – Не прифаќаше попишувачи, а повика протести и се слика со толпата

пишува: Арбен Зеќири, Цивил Медиа

Претдедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги засили сомнежите дека сите политички настани во земјава ги користи за партиски интереси. За некои настани им се спротиставува бидејќи ги организираат дежавните инстируции, а некои други ги пидржува, само бидејќи се против Владата, а притоа газејќи ги и неговите толку прокламирани “стравови и грижи” за граѓаните.

Мицкоски најави дека нема да прими дома и еден попишувач бидејќи сметаше дека тоа ќе биде опасно за здравјето, заради пандемијата. Со ова образложение тој побара и одложување на попис со закани за негов бојкот.

Но, пандемијата не му пречеше вчера да повика на протест во поддршка на обвинетите и осудените за терористичкиот напар во Собранието на 27 Април 2017 година. Денеска вурусот не го спречи да ги собира граѓаните во толпа, а и тој самиот да влезе среде нив и да се слика. Оваа не е прв пат, ВМРО-ДПМНЕ и нивниот претседател, Христијан Мицкоски да излезат против нивните ставови и да се демаскираат јавно.

rik vip

sunwin phien ban cu sun win

tải go88