РЕЏЕП ТАИП ЕРДОГАН ИСПАДНА ГОЛЕМ ЧОВЕК: СО СПЕЦИЈАЛЕН ВЛАДИН АВИОН ГИ ПРАТИ 30 -ТЕ ИЉАДИ ВАКЦИНИ СИНОВАК ШТО МУ ИМ ГИ ВЕТИ НА ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ

Денес пристигаа 30.000 вакцини „Синовак“ како донација од пријателска Турција. Уште еднаш сакам да изразам голема благодарност до Република Турција и претседателот Реџеп Таип Ердоган за поддршката, но пред се, за експресната испорака на ветената количина.

Link with us
Game bài đổi thưởng