Реконструирано уште едно детско игралиште во Аеродром

Општина Аеродром започна со реконструкција на детските игралишта на цела нејзина територија. Деновиве се реконструира детско игралиште во близина на градинката „Лале“, на булевар „Јане Сандански“. Старите реквизити се заменети со нови и е поставена нова подлога.

„Дечињата заслужуваат најдобри услови за безбедна и безгрижна игра. Општина Аеродром инвестира во подобра иднина за сите!“, изјави градоначалникот Златко Марин.
Инвестирањето во подобри услови за најмладите ќе продолжи и во наредниот период.

2.7.2021
Општина Аеродром

Link with us
  • tải rikvip 2020 tai game rik rikvip
  • codego88 go88 go88 co lua dao ko
  • sun win sunwin cho pc sunwin bị sập
Game bài đổi thưởng