РУСИТЕ СЕ ИЗБРУКАА ЗА ВЕК И ВЕКОВ: Руски ракети погодија детска болница во Киев, има загинати

Поранешниот преведувач на украинскиот претседател Јушченко, Александар Билкин во разговор за Си Ен Ен соопшти дека ракети паднале на детска болница во Киев.

Соопшто дека болницата е недалеку од зградата во којашто живее и рече дека наводно едно дете го изгубило животот.

Претходно украински ТСН објави дека Русите погодиле детска онколошка болница во Киев и дека наводно загинало едно дете, а повредени се две деца и двајца возрасни.

Информацијата ја пренесе и новинар на Би Би Си на својот Твитер профил. Се чека официјална потврда.

Link with us
Game bài đổi thưởng