РУСКОВСКА: ИСТРАГИТЕ ЗА ДРАГИ РАШКОВСКИ СЕ ЗАВРШЕНИ, НЕ НАЈДОВМЕ ОСНОВИ ДА ПОДНЕСЕМЕ ОБВИНЕНИЕ

– Завршени се истрагите што ги отворивме против владиниот генерален секретар Драги Рашковски, не најдовме основи за покренување на обвиниение, таму МАК-НАВ си објавувале тендери на кои државата не е гарант туку самата МАК-НАВ гарантирала дека ќе ги плати, па така нема штета за државата.

Вилма Русковска на интервју на Алсат М.

game bài sunwin

sunwin

sun win

sunwin tài xỉu

tải sunwin